Pleksi kutu harf, Pleksi tabela, Pleksi ışıklı tabela.

   Çevrenizdeki firmaların bir çoğunun tabelasında pleksi kutuharf  görebilirsiniz.  Pleksi renk alternatifi  fazla olan bir reklam ürünüdür.  Standart olan renkler  (kırmızı, beyaz, siyah,mavi, yeşil, sarı, turuncu) dışında pleksi kartelasından şeçmiş olduğunuz bir renk  1 haftada  üretilebilmektedir. Pleksinin  kesimi  ve  işçiliği Paslanmaz ve Alüminyum Harflere istinaden daha kolaydır. Kullanıldığı alanlarda da çok şık bir görünüm meydana getirir.  Pleksi  şeffaf ve renkli bütün formlarında parlak bir görünüme sahiptir.  Atmosfer şartlarında dayanıklılığı diğer bütün plastiklerden daha yüksektir.Bu sebeple çok değişik iklim şartlarında dahili ve harici geniş uygulama alanlarında kullanılabilir.
      
        Pleksi   genelde  ışıklı kutu harf yapımında kullanılır ve sonucu mükemmel  denecek kadar etkileyici olur.  Pleksi harflerden oluşan tabelalar iç mekanda ve dışmekanda rahatlıkla kullanılmaktadır. Pleksi kutu harfler  ışıklı olarak daha çok  dış mekanda tercih edilirken iç mekan kullanımında pleksi 8-10mm kalınlıkta lazer kesimli olarak kullanılmaktadır. Pleksi kutu harf  yapımında, harf boyutları yüksek olduğunda kullanılan pleksi  kalınlığının da yüksek olması gerekir.  Örneğin 30cm yüksekliğindeki bir pleksi harf  3mm  kalınlıkta pleksiden üretilirken harf boyu 60 cm ve üzerine çıktığında minimum kalınlık 5mm olmalıdır. 
      
        Paslanmaz Kutu Harflerde ya da Alümyum kutu harflerde ışık direk ya da en direk olarak kullanılıyordu çünkü malzeme kör yani ışık geçirgen bir malzeme değildi, plekside  ise durum çok farklı,  Pleksi  ışık geçirgen bir malzeme olduğundan  içine döşenen ışık  gece  yandığında  pleksi  tüm yüzeylerinden ışık vermektedir.   Nadir olarak bazı çalışmalarda harf yan yüzeylerinin  ışık geçirliğini önlemekteyiz.  Bunu yan bantları siyah yada  pleksi glasın içinden Folyo ( Vinyl ) yapıştırmak suretiyle gerçekleştiriyoruz.  Pleksi kutu harflerin  içine aydınlatma elemanı olarak Led  kullanılmaktadır. Kutu harfin yanı sıra ışıklı tabelalarda zemin,  gravür tabela, bina içi yönlendirmelerde, stand üretiminde vs. kullanılmaktadır.

banko arkası firma logo uygulama

 

ahşap tabela tasarım uygulama

 

bileksi kutu harf

Led ışıklı pleksi kutu harf

tabela

 

pleksi logo uygulama

İçmekan logo 15mm

pleksi

 

pleksi logo uygulama

Işıksız pleksi kutu harf

 

dekoratif tabela

Dış mekan Cafe tabelası

pleksi kutu harf